Події міста

м.Луцьк, вул. Богдана Хмельницького,19 [Карта]
слідкуйте за афішою міста
1106096

Події


Луцьк – обласний адміністративний центр Волинської області, займає площу понад 42 кв.км. Із заходу на схід і з півночі на південь він розкинувся відповідно на 10 і 15 км. Кількість мешканців станом на 1 січня 2009 року становить 209,2 тисяч  осіб.

 

         Місто знаходиться на північному заході України, у 150 км від кордонів з Польщею та Білоруссю. 452 км першокласної траси міжнародного сполучення віддаляють  Луцьк від столиці  України – Києва..

Дата утворення: Перша літописна згадка про місто  - 1085 рік
Площа:   4161 га           
Відстані:    від м. Луцьк до м. Києва:   залізницею 370  км; автошляхом 398  км ;   від АС-1 до автостанції Київ 405 км

 Географічні дані: Місто Луцьк має вигідне географічне положення: відстань до державного кордону з Республіками Польщею і Білорусією не перевищує відповідно 85 і 150 км; місто знаходиться на перехресті автомобільних доріг Луцьк-Ковель-Брест, Луцьк-Київ, Луцьк-Львів, Луцьк-Чернівці, Луцьк-Ягодин-Хелм, Луцьк-Люблін, а також залізниці Київ-Варшава, Київ-Берлін, Київ-Львів, Київ-Брест та інші.

Місто розташоване в пд-сх частині Волинської області. Територія м. Луцька знаходиться в межах Волинської височини і входить у морфоструктуру Луцько-Рівненського лесового пасма, де широко розповсюджені техногенні форми рельєфу, що значно ускладнюють геоморфологічні умови території.

Сучасний Луцьк розміщується на першій надзаплавній терасі (правій і лівій) і на місцевості, яка прилягає до долини. Основна частина міста, в тому числі і центр, знаходяться на правому березі р. Стир.

Гідрографічна мережа міської агломерації належить до басейну р. Стир. Річкова сітка добре розвинена. Густота її в середньому складає 0,3 км/км2. Основними притоками тут є: праві – р. Конопелька (поза межами міста), р. Сапалаївка, ліві – р. Чорногузка, р. Омеляник, струмки Жидувка та Зміїнець.

Територія м. Луцька розташована в лісостеповій зоні типових чорноземів і сірих опідзолених ґрунтів.

Клімат помірний

В межах міста виділяється 11 районів, 4 - промислових зони

Луцьк – затишний, гостинний та заворожуючий. Його вулиці сповнені ароматом історії та затишку. Місто, яке розвивається в ногу з часом, лишає в собі чимало таємничих куточків, а зелені паркові оазиси приваблюють до себе тих, хто хоче відпочити у спокої та гармонії з природою.

 


Фотогалерея


Відеогалерея

Відео з Youtube, Facebook, Vimeo : 

Відгуки 5

 
Шановні користувачі, порталу "Афіша Розваг Луцька". У звязку з карантином частина заходів скасовується та переноситься. Просимо уточнювати оперативну інформацію по місцю проведення заходу, аби не виникало непорозумінь.
 
Вірно не "Луцько-Рівненського лісового пасма", а "Луцько-Рівненського лесового пасма" від слова "лес" - дрібна у вигляді пилу чи дрібного піску порода, що утворилась у після льодовикову епоху.Ще правильніше Волинське моренне пасмо, що простягається від Любомльського району до Маневицького і далі на Рівненщину.
 
дуже гарне місто, яке вирізняється своєю архітектурою. завжди приємно до Вас приїжджати у гості.

Залиште свій відгук