Музей археології Волинського національного університету імені Лесі Українки
Музей археології Волинського національного університету імені Лесі Українки був створений 9 березня 1977 року на другому поверсі теперішньої Луцької чоловічої семінарії (колишній корпус педінституту). В 1979 році експозиція музею була перенесена в центральний корпус педінституту, який знаходився по вулиці Радянській. У 1994 році експозиція музею разом із історичним факультетом була перенесена до нового приміщення, яке знаходилось за адресою - вулиця Шопена, 24. 30 березня 2005 року, музей отримав свідоцтво і паспорт, зареєстровані Міністерством освіти та науки України. У 2010 р. Міністерством освіти і науки України музею було присвоєно звання „Зразкового музею”.
Експозиції музею присвячені археології Волині різних періодів, починаючи від кам’яного віку і до нового часу. Археологічні матеріали з експедицій істотно доповнюють фонди музею археології ВНУ, допомагають з’ясувати чимало питань давньої історії та матеріальної культури населення Волині.
Багатою і добре оформленою є експозиція археологічного музею Волинського національного університету імені Лесі Українки, основу якої становлять 14 тематичних розділів. Експозиція побудована відповідно до навчальної програми з археології.
За період свого функціонування музей відвідали численні гості не лише з України, а й Польщі, Литви, Естонії, Німеччини, Росії, Білорусії.
Науковим консультантом до сьогодні залишається його фундатор завідувач кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін, професор, доктор історичних наук Кучинко Михайло Михайлович.
Музей археології та його пам’ятки є цінним історичним джерелом, яке дає неопосередковану інформацію про умови життя людей у минулому, їхню працю, побут, культуру, творчість, знаряддя праці, одяг, компоненти жител, зброю, прикраси, інші речові пам’ятки попередніх епох, що їх сучасні дослідники вивчають безпосередньо.
Відгуки 1
Залиште свій відгук